Obecné Programy Download Stránky Kontakt

 >Hlavní strana
 >Obecné
 >Programy
    >Windows
    >DOS
    >Pascal
    >Delphi
    >JavaScript
    >Ostatní
 >Download
 >Stránky
 >Kontakt

Morseovka

Nová verze pro Windows 10 a Android

Tato stránka popisuje starší verzi Morseovky. Pokud chcete vyzkoušet tu nejaktuálnější, její popis a přímé odkazy ke stažení najdete zde:

Popis programu Morseovka pro Windows 10/11
Stáhnout Morseovku pro Windows 10/11 z Microsoft Store
Stáhnout Morseovku pro Android z Google Play
Stáhnout Morseovku pro Android z Huawei AppGalllery (pro novější telefony Huawei, které nemají přístup ke Google Play; pro ostatní telefony je doporučeno použít Google Play)
Jednoduchý online překladač Morseovky, který běží přímo v prohlížeči

Nejde o nový update. To by vzhledem ke stáří tohoto programu nebylo vhodné. Proto jsem celý program přepsal znovu moderním způsobem tak, aby běžel nejen na Windows, ale i na telefonech s Androidem. Tak vznikla "nová" Morseovka. Ta v tuto chvíli už obsahuje všechny důležité funkce ze staré verze a oproti ní ještě některé funkce navíc. Zde je stručný přehled výhod a nevýhod nové verze:

+ Kromě verze pro Windows má i verzi pro Android.
+ Mnohem lepší funkce pro výuku Morseovky.
+ Lepší zvuk.
+ Text je překládán rovnou během psaní. Překlad je tak jednodušší. Prostě píšete a program se o všechno ostatní postará sám.
+ Lepší generování náhodného textu pro procvičování. Kromě úplně náhodných znaků lze generovat i česká nebo anglická slova.
+ Kromě české a mezinárodní verze Morseovky podporuje i méně obvyklé varianty (Morseovka pro řeckou abecedu, azbuku, korejskou verzi Morseovky, japonskou verzi a další).
+ Program najdete v Microsoft Store. Stažení je tak bezpečnější oproti stahování instalačního souboru s webu. Další výhoda je, že Microsoft Store se sám postará o pravidelné aktualizace.
- Neobsahuje některé méně důležité funkce (možnost editovat jednotlivé kódy, tisk, atd.).
- Vyžaduje Windows 10 nebo novější. Pokud máte starší verzi Windows, novou Morseovku nenainstalujete. V takovém případě zůstaňte u původní starší verze programu.

Původní verze

Verze: 3.0
Velikost : 542 kB
Velikost po rozbalení : 1024 kB
Licence : Freeware.
Požadavky : Windows 95, 98, 2000, NT.
X Download

Popis : Tento program slouží pro překlad textu do morseovky a naopak. Je to ideální pomůcka pro každého, kdo něco potřebuje rychle přeložit z, nebo do morseovky.

Program používá některé inteligentní mechanismy. Například si poradí i se skupinami znaků (české "ch"), na začátku věty použije velké písmeno, správně určí směr závorek, automaticky překládá Q-Kódy v textu,... Překlad je velice univerzální, můžete libovolně měnit tabulku znaků a Q-Kódù. Dokonce můžete nastavit, které znaky mají být chápány jako tečka a které jako čárka.

Morseovka Vám také zobrazí seznam znaků a Q-Kódů v přehledné tabulce, nebo třeba "vypípá" text přes zvukovou kartu. Ovládá i jednoduché šifry.

Ale tento program není jen pouhý překladač. Z morseovky a Q-Kódů Vás i přezkouší. Můžete také procvičovat poslech, rozhodnout se, jestli budete odpověď vypisovat celou, nebo si ji vyberete z nabízených možností. Je to zkrátka ideální nástroj pro výuku.

Předchozí verze :
Verze 2.6 - Ruční vysílání, náhodný text, německá verze.
Verze 2.5 - Autodetekce směru překladu, tisk, odeslání e-mailem, zakódování textu, zrychlení překladu, anglická nápověda.
Verze 2.0 - Nastavení překladu, šifry, parametry při spuštění, nápověda, ...
Verze 1.2 - Jazyky, výstup přes zvukovou kartu (už ne přes PC Speaker).
Verze 1.1 - Tato verze nepodporovala jiné jazyky a používala PC Speaker místo zvukové karty.
Verze 1.0 - V této verzi nebylo nastavení

Screenshot