Obecné Programy Download Stránky Kontakt

 >Hlavní strana
 >Obecné
 >Programy
    >Windows
    >DOS
    >Pascal
    >Delphi
    >JavaScript
    >Ostatní
 >Download
 >Stránky
 >Kontakt

Morseovka

Aktuální verze: 3.0
Velikost : 542 kB
Velikost po rozbalení : 1024 kB
Licence : Freeware.
Požadavky : Windows 95, 98, 2000, NT.
X Download

Popis : Tento program slouží pro překlad textu do morseovky a naopak. Je to ideální pomůcka pro skauty, radioamatéry a pro každého, kdo něco potřebuje rychle přeložit z, nebo do morseovky.

Program používá některé inteligentní mechanismy. Například si poradí i se skupinami znaků (české "ch"), na začátku věty použije velké písmeno, správně určí směr závorek, automaticky překládá Q-Kódy v textu,... Překlad je velice univerzální, můžete libovolně měnit tabulku znaků a Q-Kódů. Dokonce můžete nastavit, které znaky mají být chápány jako tečka a které jako čárka.

Morseovka Vám také zobrazí seznam znaků a Q-Kódů v přehledné tabulce, nebo třeba "vypípá" text přes zvukovou kartu. Ovládá i jednoduché šifry.

Ale tento program není jen pouhý překladač. Z morseovky a Q-Kódů Vás i přezkouší. Můžete také procvičovat poslech, rozhodnout se, jestli budete odpověď vypisovat celou, nebo si ji vyberete z nabízených možností. Je to zkrátka ideální nástroj pro výuku.

Předchozí verze :
Verze 2.6 - Ruční vysílání, náhodný text, německá verze.
Verze 2.5 - Autodetekce směru překladu, tisk, odeslání e-mailem, zaködování textu, zrychlení překladu, anglická nápověda.
Verze 2.0 - Nastavení překladu, šifry, parametry při spuštění, nápověda, ...
Verze 1.2 - Jazyky, výstup přes zvukovou kartu (už ne přes PC Speaker).
Verze 1.1 - Tato verze nepodporovala jiné jazyky a používala PC Speaker místo zvukové karty.
Verze 1.0 - V této verzi nebylo nastavení