Obecné Programy Download Stránky Kontakt

 >Hlavní strana
 >Obecné
    >7software
    >Vysvětlivky
    >Licence
 >Programy
 >Download
 >Stránky
 >Kontakt

Typy programů (komerční program, shareware, freeware, public domain)

Komerční program

Tento program si nemůžete jen tak bezplatně vyzkoušet. Prostě buď si ho koupíte, nebo ne.

Shareware

Shareware si můžete určitou dobu vyzkoušet a pokud se vám líbí, tak autorovi zaplatíte a můžete ho používat dále. Pokud se vám nelíbí, tak ho prostě smažete a neplatíte nic. Neregistrovanou verzi můžete volně kopírovat známým. Výhodou je, že si můžete program napřed vyzkoušet a pak se rozhodnout zda si ho koupíte. Také cena bývá většinou nižší, než u komerčního software.

Freeware

Tento program je zcela zdarma. Můžete jej volně kopírovat, ale nesmíte jej modifikovat. Většinou jsou to menší programy. Na těchto stránkách právě freeware převládá.

Public Domain

Tento program je nejen zdarma, ale můžete jej volně šířit a většinou bývá k disposici se zdrojovými kódy. Oproti freeware jej můžete i modifikovat (ale respektujte autora, pokud píše, že si to nepřeje, tak to nedělejte).

Na těchto stránkách se také objevují programy se zdrojovými kódy. Nejde však o Public Domain! Tyto programy nesmíte modifikovat, zdrojáky jsou jen ke studijním účelům ! Jedinou vyjímkou je program Virtuální Uživatel. Ten můžete upravovat a měnit podle libosti. Pokud bude někdo chtít pokračovat ve vývoji tohoto programu, může. Zároveň bych byl rád, pokud mi v takovém případě pošlete e-mail (abych sem mohl dát odkaz na upravené verze).